Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (2023)

Blog-startpagina>Een start-up bouwen

Hoe we Bubble gebruiken om Bubble te bouwen, en waarom technologiebedrijven vaker ‘hun eigen hondenvoer zouden moeten eten’.

  • Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (1)

    Vivienne Chen

    Vivienne is Bubble's Content Manager & Schrijver. Ze is een verhalenverteller en heeft een passie voor betekenisvolle manieren waarop technologie de sociale solidariteit kan helpen bevorderen.

    Meer berichtenvan Vivienne Chen.

Vivienne Chen

10 minuten lezen

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (3)

Vandaag duiken we diep in de praktijk van “dogfooding” en hoeBubbel maakt gebruik van ons eigen no-code-platform om ons product te verbeteren en de veelzijdigheid van onze technologie te demonstreren.

Wat is Dogfooding?

‘Dogfooding’ is een term die een bedrijf beschrijft dat zijn eigen product gebruikt en dat het meest wordt gebruikt in de wereld van software en technologie.

Eind jaren zeventig was er in tv-commercials voor hondenvoer van het merk Alpo de woordvoerder Lorne Greene te zien, die beweerde dat hij persoonlijk zijn eigen honden Alpo voerde. Of er ondanks die marketing enige waarheid zat, de zinsnede “je eigen hondenvoer eten' werd een metafoor voor het gebruik van de producten die u promoot.

Rond dezelfde tijd als de tv-spots van Alpo begon de personal computertechnologie een vlucht te nemen, en de vraag hoe technologiebedrijven omgaan met hun eigen consumententechnologie werd een ideologisch brandpunt. In 1981 gaf Apple Computer een interne memo uit waarin typemachines in hun kantoren werden verboden. President Michael Scott schreef: “Apple is een innovatief bedrijf. We moeten op alle gebieden geloven en leiding geven. Als tekstverwerking zo netjes is, laten we het dan allemaal gebruiken!” Microsoft was naar verluidt ook bijzonder agressief in het gebruik van zijn eigen producten, vooral in zijn onderzoeks- en ontwikkelingsgroepen in de jaren tachtig.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (4)

Sindsdien wordt de term ‘dogfooding’ geassocieerd met technologische ontwikkeling. Maar deze dagen,sommigen bewerendat de betekenis van het woord is verwaterd en alleen maar verwijst naar “de banden schoppen” bij interne producttests, zonder veel aandacht voor de eindgebruiker. Hoe moet een moderne tech-startup, met zoveel opties voor tools en digitale producten in elke branche, zijn eigen product binnen zijn organisatie gebruiken?

Hoe kan een bedrijf dogfooding in zijn voordeel gebruiken?

Dogfooding als praktijk kan een bedrijf helpen zijn product te verbeteren – als het niet oppervlakkig wordt gedaan. Het is niet hetzelfde als Coca Cola Pepsi-producten op kantoor verbiedt, of een kledingwinkel die van zijn werknemers eist dat ze alleen het merk dragen.

Bij Bubble geloven we dat goede dogfooding een doel dient:Hiermee kunt u zinvolle interne feedback over uw product krijgen, zodat u dat kuntsneller en effectiever herhalenen uw product snel beter maken. Het is niet altijd praktisch voor elk bedrijf om zijn eigen product te gebruiken, maar er zijn genoeg gebieden waar dogfooding nog steeds betekenisvolle voordelen kan opleveren.

Platformen zonder codezoals Bubble zijn een perfect voorbeeld van waar dogfooding meerdere voordelen heeft. Bubble is een platform waarmee mensen hun eigen webapplicaties, digitale startups en tools voor het oplossen van hun zakelijke problemen kunnen ontwerpen, ontwikkelen en lanceren – allemaal zonder code te hoeven schrijven. No-code-tools en visuele programmeertalen bestaan ​​al vele jaren, maar er zijn nog steeds enkele twijfels over hoe krachtig of alomvattend een no-code-platform kan zijn, en of je echt iets robuusts of complex kunt bouwen zonder code te schrijven.

Onze oprichters en technische teams hebben uitgebreide programmeerervaring, maar we gebruiken het Bubble-platform vaak om sneller te itereren en onze niet-technische teamleden in staat te stellen zelf nieuwe tools en producten te creëren.

Wij geloven dat je echt krachtige dingen kunt bouwen zonder te hoeven coderen, dus wat is een betere manier om dit te bewijzen dan door Bubble zelf te gebruiken?

Hier zijn enkele voorbeelden van de verschillende dogfooding-inspanningen van Bubble en hoe dit ons heeft geholpen ons platform beter te maken voor onze gebruikers en de kracht van no-code-technologie te laten zien.

Bubble Dogfooding Voorbeeld 1: Onze website

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (5)

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (6)

De website van Bubble, dat wij “meta” noemen, is volledig gebouwd op het Bubble-platform. Jij kanpersoonlijk bewerken en verkennen delen van meta in de Bubble-editor, om precies te zien hoe we Bubble hebben gebruikt om de landingspagina's en verschillende elementen van Bubble te maken. (Opmerking: de volledige versie van meta is extreem groot, maar we laten hieronder screenshots zien van enkele belangrijke workflows.)

Hoe dit ons heeft geholpen ons product beter te maken:al vroeg in de ontwikkeling van Bubble wisten we dat we mensen de vrijheid en de mogelijkheid moesten geven om webapplicaties met meerdere pagina's te bouwen en de ontwerpkwaliteit te evenaren van meer op "landingspagina's gerichte" website-bouwers zoalsWixofVierkante ruimte. Het bouwen van onze eigen site op ons platform fungeerde als een ‘dwingende functie’ om ervoor te zorgen dat we over alle functies en functionaliteiten beschikten om onze website concurrerend te maken met andere platforms.

Dit betekende wel dat, vooral in de begindagen van Bubble’s feature-ontwikkeling, onze eigen website wasnietongelooflijk mooi. (We zullen die schermafbeeldingen niet opgraven, maar we zullen je er ook niet van weerhouden ze te vinden.) Het zelf aanpakken van dat pijnpunt was een belangrijke motivator, en het rendement op onze investering was dat ons ontwerpteam in staat was een volledig aangepaste website (zonder afhankelijk te zijn van onze technische middelen), met nog krachtigere functies die andere websitebouwers niet hadden.

Functie: Aangepaste aanmeldingsworkflow en gebruikersbeheersysteem

Een voorbeeldfunctie die bij elke Bubble-app wordt geleverd, is een ingebouwd gebruikersbeheersysteem, met een vooraf ingesteld gebruikersgegevenstype. Wanneer jeMeld u aan of log in op uw Bubble-account, doorloopt u exact dezelfde workflow die uw eigen gebruikers zouden kunnen ervaren als ze zich zouden aanmelden voor uw app. We hebben dit gebruikersbeheersysteem gemaakt om de gebruikerservaring gemakkelijker aan te passen en mensen in staat te stellen zich aan te melden met authenticatie van derden, zoals Google of Facebook.

Wat normaal gesproken uren zou duren om in code te ontwerpen, kan in enkele minuten worden ingesteld door door te klikken om een ​​reeks workflows te creëren, zoals deze die worden uitgevoerd in de inlogpop-up van onze site:

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (7)

Hier geeft u aan wat er gebeurt wanneer een gebruiker op de aanmeldingsknop klikt, en kunt u aanpassen welke informatie u wilt dat ze invoeren (standaard e-mailadres en wachtwoord) in de "invoer"-elementen wanneer ze het pop-upformulier gebruiken dat binnenkomt uw basisbubbel-app. (Opmerking: u kunt ook een deel van onze logica zien om te voorkomen dat bestaande gebruikers zich tweemaal aanmelden.)

De workflow voor onze OAuth-knoppen, waarbij gebruikers kunnen inloggen met Github of Google, is vrijwel dezelfde logica.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (8)
VERWANT:Leer hoe u uw eigen sociale netwerk kunt opbouwen met de How To Build-serie van Bubble.

Als een meer geavanceerde versie van wat je in Bubble kunt doen, hebben we een aangepaste gebeurtenis ("ga naar accepteren") gemaakt die mensen triggert en naar de pagina "accepteren" stuurt, waar ze akkoord gaan met onze gebruiksvoorwaarden als onderdeel van de aanmelding stroom.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (9)

Functie: Marktplaats met actuele, dynamische inhoud

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (10)

Elke keer dat u een lijst met bestaande bureaus, sjablonen, plug-ins, tutorials of bootcamps op onze website ziet, gebruiken we Bubble'sdynamische herhalende groepenfunctie om een ​​pagina te maken die de gegevens uit de ingebouwde database van onze app haalt. Alle Bubble-apps worden geleverd met hun eigen database waarin u de gegevenstypen van uw app kunt maken en aanpassen om alles op te slaan wat u maar wilt, en deze vervolgens automatisch weer te geven in delen van uw site.

Met deze functie kunnen onze groei- en marketingteams nieuwe initiatieven lanceren (zoals onzeBubble Bootcamps) ongelooflijk snel, waardoor ons technische team meer tijd overhoudt om zich te concentreren op grote infrastructurele upgrades.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (11)

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (12)

U kunt zelfs formulieren (met invoer) toevoegen waarmee gebruikers inzendingen aan uw database kunnen genereren. Deze worden opgeslagen op het tabblad App-gegevens van uw Bubble-app.

Voor het creëren van een realtime marktplaats zonder codering op andere platforms moet u meestal betalen voor speciale e-commercefuncties of vertrouwen op platforms die speciaal zijn gebouwd voor uw marktplaatsgebruik. Met Bubble kunt u uw webapp aanpassen zodat u kunt laten zien wat u maar wilt en deze op de markt kunt brengen zoals u dat wilt, zonder te betalen voor extra functies. Mensen hebben Bubble gebruikt om marktplaatsen te bouwen voor boot- en steigerverhuur, softwareabonnementen, muzieklessen, tuinmannen en meer.

VERWANT:Lees meer over door Bubble gebouwde apps die hun industrieën definiëren en paradigma's verschuiven.

De website van Bubble is een van de grotere en complexere apps die we bij Bubble hebben gemaakt met behulp van ons eigen platform. Maar door voort te bouwen op Bubble konden we sneller nieuwe functies en pagina's ontwikkelen en onze ontwerpers in staat stellen onze site te bouwen zonder code te schrijven.

Bubble Dogfooding 2: onze interne projectmanagementtracker

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (13)

Bubble is ook geweldig voor het bouwen van aangepaste interne tools voor uw team die aan uw behoeften voldoen. Voor ons team hebben we onze eigen Bubble-app gemaakt, bekend als ‘Internal’. Toen onze productmanager, Allen Yang, voor het eerst bij Bubble kwam, stond hij sceptisch tegenover de behoefte aan een op maat gemaakte projectmanagementtool bij het bedrijf.

“Er zijn zoveel tools voor projectmanagement beschikbaar,” zei Allen, “en de algemene regel is dat je je middelen niet echt moet richten op het bouwen van tools buiten je kernproduct.”

Maar toen Allen aan Internal begon te werken, realiseerde hij zich dat het mogelijk was een aangepaste tool te maken voor het beheer van Bubblein Belcreëerde twee enorme voordelen:

  1. Kwaliteit garanderen: het intern testen van het product hielp bij het opbouwen van empathie met gebruikers, stimuleerde het ontdekken van bugs en genereerde nieuwe functie-ideeën.
  2. Snellere implementatie van nieuwe processen: Wijzigingen en verduidelijkingen in de manier waarop onze technici de status van verzoeken benaderen, kunnen eenvoudig worden weerspiegeld in onze interne tool.

“In plaats van dat we ons proces rond een tool van derden moeten vormgeven, is Internal perfect op ons afgestemd, zodat onze tool ons daadwerkelijk dient”, legt Allen uit. “En omdat Internal in Bubble is ingebouwd, ben ik perfect in staat om het zelf te bewerken en bugfixes snel te implementeren wanneer ons team ze ontdekt.”

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (14)

Hoe dit ons product heeft helpen verbeteren: nieuw proces voor het oplossen van bugs voor gebruikers

Onlangs heeft Bubble de manier veranderd waarop we omgaan met bugrapporten van gebruikers, met als doel de oplossingstijd te verkorten en gebruikers meer transparantie te geven over de status van bugs en hoe deze worden aangepakt. Deze revisie betekende ook dat het interne productbeheerproces moest worden gewijzigd, maar aangezien Internal een Bubble-app was, was het eenvoudig om de dashboards, statussen en lay-out van de volledig op maat gemaakte tool te wijzigen. Als we een product van een derde partij zouden gebruiken voor ons projectmanagement, zou het moeilijker zijn om grote veranderingen door te voeren en met nieuwe processen te experimenteren.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (15)

Functie: Genereer automatische e-mailupdates die tussen apps worden gesynchroniseerd

Als klein voorbeeld van wat Bubble kan doen voor een projectmanagementtool: onze interne app genereert automatische e-mailupdates voor interne volgers (Bubble-teamleden) en soms externe volgers (gebruikers) over de status van een probleem wanneer het door onze productwachtrij beweegt stadia.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (16)

Vervolgens konden we eenvoudig eenGerapporteerde bugspagina op de site van Bubble waar gebruikers de status van hun gerapporteerde bugs (aangemaakt wanneer u een bugrapport indient in uw account) in realtime kunnen controleren en bekijken, gesynchroniseerd met de status van de bug in onze interne productwachtrij.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (17)
Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (18)

Omdat onze twee apps (intern en meta) beide Bubble-apps zijn, wordt alles automatisch bijgehouden en gesynchroniseerd, dankzij de API-mogelijkheden van Bubble en onzeApp-connectorinpluggen. Dit biedt meer transparantie over de status van onze verbeteringen.

Bubble Dogfooding 3: Accounts en facturering

Out-of-the-box wilden we dat Bubble de mogelijkheid zou hebben om te integreren met betalingssystemen, zodat mensen echte bedrijven konden bouwen zonder te hoeven coderen. Voor onze eigen systemen hebben we een aangepaste factureringspagina gebouwd om factuurbewijzen te genereren voor onze plug-in-editors en ecosysteempartners. We gebruiken ook de Stripe-integratie voor het afhandelen van deze betalingen, evenals de creditcardgegevens van onze gebruikers wanneer ze zich aanmelden voor een betaald abonnement.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (19)

Functie: Integratie met Stripe

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (20)

Hoewel Bubble met al zijn kernfuncties gratis te gebruiken is, willen veel van onze gebruikers profiteren van een aangepast domein en geavanceerde data-analyse. Wanneer u uw creditcard in Bubble invoert, gebruikt u onze Stripe-integratie om beveiligde betalingsgegevens te verzenden en een abonnement aan te maken. Deze integratie is precies hoe veel van onze gebruikers hun eigen betalingssystemen binnen hun apps creëren.

Wat is Dogfooding? En waarom het nog steeds belangrijk is voor technologie (21)

U kunt ook de video-tutorial bekijken over hoe u Stripe in uw app kunt integreren, op dezelfde manier als wij dat in de onze doen.

De echte reden waarom u dogfooding zou moeten beoefenen

Met deze voorbeelden van Bubble zie je hopelijk hoe toegewijd wij zijn aan ons platform, en hoe waardevol het is om je eigen product te kunnen gebruiken en tegelijkertijd te kunnen verbeteren!

Is dogfooding dan ooit een slecht idee? Er zijn momenten waarop het uitsluitend gebruiken van uw eigen product betekent dat u waardevol marktonderzoek misloopt of dat u de samenwerking binnen uw ecosysteem beperkt. Bij Bubble sluiten we ons actief niet uit in onze praktijken; we gebruiken en verkennen vaak andere tools zonder code of ontwerpsoftware in onze processen (deze blog is bijvoorbeeld gebouwd op Ghost). We werken ook graag samen met teams om aangepaste integraties te creëren die al onze gebruikers helpen, inclusief enkele recente integratiesLuchttafel EnFigma.

De echte voordelen van dogfooding liggen niet alleen op het gebied van productverbetering. Net als de personal computers uit de jaren 80 staan ​​no-code tools momenteel klaar om de manier waarop mensen met technologie omgaan in de toekomst te veranderen.

Voor ons zijn we van mening dat tools zonder code de belofte kunnen waarmaken dat ze net zo krachtig en aanpasbaar zijn als gecodeerde oplossingen, en we zien geen betere manier om dit te bewijzen dan door Bubble te gebruiken om Bubble te bouwen.

Om te bewijzen dat ons platform de mogelijkheden heeft om mensen geavanceerde webapps, interne tools en online marktplaatsen zonder code te laten bouwen, bouwen we onze eigen site, tools en marktplaatsen met behulp van Bubble. Jij kunt hetzelfde doen.

Sluit je vandaag nog aan bij de no-code-beweging.

Ga aan de slag met een gratis account.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kimberely Baumbach CPA

Last Updated: 10/21/2023

Views: 6412

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kimberely Baumbach CPA

Birthday: 1996-01-14

Address: 8381 Boyce Course, Imeldachester, ND 74681

Phone: +3571286597580

Job: Product Banking Analyst

Hobby: Cosplaying, Inline skating, Amateur radio, Baton twirling, Mountaineering, Flying, Archery

Introduction: My name is Kimberely Baumbach CPA, I am a gorgeous, bright, charming, encouraging, zealous, lively, good person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.